Bieži dzirdam sieviešu, kurām ir multiplā skleroze, jautājumu, kā jauno apstākli
- diagnoze multiplā skleroze - apvienot ar bērniņa ienākšanu ģimenē?

Te apkopojām MS Mammu ieteikumus, kurus der zināt, ja gatavojies ģimenes pieaugumam.

Svarīgi, lai vecākiem ir pieejama atbalsta persona, kura var dot atslodzi Mammai, tad, kad viņai tā ir vajadzīga, lai atjaunotos. Būtiski ir maksimāli apzināt, kādi ir jaunās mammas apstākļi un laikus padomāt kā iespējams uzlabot savu ikdienu. Piemēram, kā izgulēties un kvalitatīvi sevi pabarot ar siltajām maltītēm, sagatavojot tās nedēļai uz priekšu! Mammas uzturs zīdīšanas laikā.

Santa, divi dēli 1 un 4 gadi

Es uzskatu, ka sievietei ar MS jābūt ļoti stiprai atbalsta komandai, lai uzņemtu savā ģimenē bērnu. Jābūt atbalstam no vīra un vecākiem, vecvecākiem. Bērna ienākšana prasa daudz resursu un vēl vairāk resursu no MS Mammas.

MS Mamma, dēls 8 gadi

Svarīgi saprast un laicīgi gatavoties tam, ka ar grūtniecību un dzemdībām viss nebeidzas. Būt gatavai gan emocionāli, gan fiziski būt kopā ar savu bērnu. Te vajadzīgs gan plāns A, gan B, citreiz pats plāns C. Bez atbalsta komandas un profesionāliem padomiem noteikti neiztikt!

Aija, dēls 7 gadi un meita 4 gadi

Manuprāt, lēmums par bērnu ir ļoti personisks, un neviens nekad nav gatavs tām pārmaiņām, kas nāk līdzi ar pirmā bērna ienākšanu dzīvē, līdz ar to tas vienmēr būs šoks. Tāpēc, ar vai bez MS, vēlmei pēc bērniņa ienākšanas dzīvē ir jābūt patiesai, lai nav sajūtas, ka tas ir kāda cita virzīts lēmums, bet pašas mammas īsta vēlēšanās. Vairāk par manu pieredzi lasi šeit.

Simona, dēls 5 gadi


Brīva vieta Tavam ieteikumam

Ja arī Tev ir ko ieteikt, raksti mums, priecāsimies šo sadaļu papildināt.