Kustība ir mans antidepresants /  Simona

Mana diagnoze - multiplā skleroze

Skriešana

Mans stāsts par skriešanu ir ļoti saistīts ar Mana MS darbību. Es ļoti skaidri atceros, kā pēc diagnozes uzzināšanas man šķita, ka skriešana vai arī jebkāda cita aktīva sportošana ir pagātnē. Es redzēju Instagram kontus, kur MS pacienti piedalās maratonos, un man no tiesas bija dziļa neizpratne, kā tas iet kopā. 

Mēs izveidojām biedrību, un Diāna mūs pieteica Rīgas maratonam. Noskriet jūdzi. Vai noiet. Galvenais - labi pavadīt laiku. Pa mazam kilometriņam iesildoties, es atklāju, ka skriešanas kaifs ir pieejams arī ar MS, un nav vajadzīgs noskriet daudz, lai sajustu skriešanas prieku. Šajā pavasarī es nevaru sagaidīt nākamo rītu, kad varēšu iet paskriet. Un pretēji manām iedomām, skrējiens man iedod vairāk enerģijas, nevis atņem to. Skrējiens tiešām kļūst par antidepresantu. Kas to zina, kur tā vēl aizskriešu. / Simona

Mana diagnoze - multiplā skleroze

Joga

Līdzīgi kā ar skriešanu, arī jogu nevajag iztēloties kā kaut ko ārkārtīgi akrobātiski izaicinošu. Joga var būt lielisks apvienojums garīgajai un fiziskajai praksei - atrodot īsto skolotāju, jogas prakse var sniegt patiesi spēcīgu atbalstu.  

Joga ir mana meditācija. Tas nav tikai ap un par kustību. Man tā iemācīja ieelpot mieru un izelpot nemieru, atslēgt domas un dzirdēt ķermeni. / Diāna

Vingrošana

Viss ģeniālais ir vienkāršs, bet bieži vien visvienkāršākās lietas ir visgrūtāk ieviest ikdienā. Man vingrošana ir bijusi ieradums pirms diagnozes un bez bērna, bet tas bija pārāk viegli, un tas uz mums vairs neattiecas. Svarīgi gan, ka man bija pieredze, cik daudz pozitīva dod regulāra vingrošana. Ar hroniskām mugursāpēm tas ir labākais, kā varu sev palīdzēt. 

Bērns, diagnoze, milzu apjukums vingrošanu nolika tālu prom no prioritāšu saraksta. Tā atgriezās manā dzīvē, pateicoties vairākiem faktoriem - pirmkārt, sliktai fiziskai pašsajūtai. Un tad veiksmes faktors - fizioterapeits kaimiņos, kura organizē nodarbības vietējai kopienai. Un tas kļuva par ieradumu, kas veselīgs ne tikai fiziski, bet arī palīdzēja mentāli, jo satikšanās ar citām sievietēm, papļāpāšana un vingrošana bija pārāk laba kombinācija, lai laistu garām iknedēļas nodarbības. Kopienā ir spēks! Bet vingrot var arī ar YouTube specialistiem un var arī saņemt vingrojumus no fizioterapeita medicīnas iestādē. Iespējas ir, sarežģītākais ir iedibināt to par paradumu. 

Mans ieguvums - regulāri vingrojot, hroniskās mugursāpes vairs būtiski neietekmē ikdienu un nostiprinātie muskuļi ļāvuši man atsākt skriešanu. No labiem ieradumiem veidojas citi labi ieradumi. Lai izdodas atrast savu veidu, kā regulāri vingrot! / Simona

Mana diagnoze - multiplā skleroze

SUP

Supošana ir superīga! Pirmkārt, atrasties uz ūdens ir nomierinoši. Tad vēl vari pievienot fizisko pats pēc savām vēlmēm. Vari sēdēt, tupēt, stāvēt, jogot, gulēt. SUP dēlis pieņems tevi tādu, kāds esi. 

Manas mīļākās supošanas vietas:

Engure, VĒJĀ Engure un saullēkts jūrā;

Lapmežciems, LVM Kaņiera ezers pilnīgam mieriņam seklā ezerā;

Rīgā, Zaķusalā, Riga Wake, sportiskāka supošana Daugavā, it īpaši, ja vējains. / Simona