Liktenīga tikšanās mūs saveda kopā un, ne tikai diagnoze bija mūsu vienojošais elements, bet gan attieksme pret to.

Mēs dalījāmies savā pieredzē, smējāmies par saviem kāpumiem un kritumiem un vienoti sapratām, ka mums jāiet plašumā, lai dalītos savā pieredzē ar citiem, kuriem ir diagnoze - multiplā skleroze.

Kopīgiem spēkiem veidosim kopienu, kurā atbalstu rast tiem, kuriem ir šī diagnoze un viņu atbalsta personām - tuviniekiem, draugiem un citiem, kuri vēlas izprast, kāda ir ikdiena ar šo diagnozi.

Mēs izveidojām biedrību Mana MS

Mana diagnoze - multiplā skleroze

Diāna 

Esmu māte, meita un sieva, un man ir noteikta diagnoze - Multiplā skleroze PPMS.
No diagnozes saņemšanas dienas ir sācies jauns manas dzīves posms un kopš šī laika mācos sevi mīlēt, rūpēties par savu ķermeni un emocionālo labsajūtu. Pagaidām man iet kā pa amerikāņu kalniņiem, jo eju cauri visādām iespējamajām grūtībām, ar kurām saskaras jaunie slimnieki, un slimības norise veic korekcijas ikdienā. Par spīti tam, mana dzīve ir kļuvusi daudz krāsaināka, piepildītāka, jēgpilnāka un mierīgāka.
Tāpēc gribēju izveidot šo lapu, lai varu pateikt - tas, kā tu tagad juties, ir normāli, un padalīties ar savu pieredzi, ieteikumiem un iedvesmot tevi.

Mana MS diagnoze kopš 2021. gada

Mana diagnoze - multiplā skleroze

Simona 

Vispirms manā ģimenē ienāca mūsu adoptētais bērns - un tas vienmēr būs svarīgākais manas dzīves stāsts. Bet piecus mēnešus vēlāk tiku pie diagnozes multiplā skleroze. Uz kādu laiku tas kļuva par manas dzīves centrālo asi, jo vajadzēja laiku, lai saprastu, ko tas nozīmē un kā ar to dzīvot. Kaut kur biju izlasījusi, ka diagnozes pieņemšanai cilvēkiem vajagot aptuveni 2 gadus. Man jāpiekrīt. Tik tiešām, bija vajadzīgs ilgs laiks, lai ļautu MS no manas dzīves centra aizvirzīties kaut kur nomalē, un ļaut man atgūt sevi. 

Bet cik forša un daudz labāka esmu pēc šī nelūgtā pārbaudījuma! Dzīve ir lieliska neatkarīgi no diagnozes, bet līdz tam ir jāpalīdz sev nonākt. Un es no visas sirds esmu priecīga palīdzēt diagnozes pieņemšanas ceļā katram, kas tam ir gatavs. 

Mana MS diagnoze kopš 2019. gada

Mana diagnoze - multiplā skleroze

Santa 

Daudzus gadus es izvēlējos izslēgt šo diagnozi no savas dzīves. Vēlāk - cīnīties ar to, līdz brīdim, kad sapratu, ja izvairīšos no savas realitātes, tad palaidīšu daudz ko garām savā dzīvē. 

Mācījos integrēt MS savā ikdienā un sajutu atvieglojumu. Atradu instrumentus, kurus pielietojot savā ikdienā jutos daudz labāk gan fiziski, gan mentāli un emocionāli.

Tagad saprotu, ka būtu grēks nedalīties savā pieredzē ar citiem, kuri iet līdzīgu ceļu kā es, jo diagnoze tas ir sākums personības izaugsmei.

Mana MS diagnoze kopš 2006. gada

Mana diagnoze - multiplā skleroze

Līga 

Kopš diagnozes uzstādīšanas ir pagājuši vairāki gadi, bet jau no pirmajiem mēnešiem aktīvi centos uzzināt par iespējām sadraudzēties ar cilvēkiem, kuriem ir tāda pati diagnoze. Esmu cilvēks, kuram vienmēr patīk būt kustībā un sabiedrībā, tāpēc jūtos gandarīta, ka kopā ar Mana MS meitenēm varam sniegt šo pieredzi un atbalstu arī citiem, kuri saskaras ar diagnozi pirmo reizi.

Šis ir mans un mūsu ceļojums, lai arī citi savās grūtībās ar multiplo sklerozi justos vieglāk, saprastāki un nejustos vieni.

Mana MS diagnoze kopš 2018. gada

Mana diagnoze - multiplā skleroze