Ar medikamentozo terapiju nepietiek kvalitatīvai dzīvei ar MS - tā ir mana pārliecība. Ir vitāli svarīgi atbalstīt sevi gan garīgi, gan fiziski. 

Dažādas terapijas ir resurss, lai sakārtotu domāšanu, pieņemtu jauno realitāti pēc diagnozes saņemšanas un vienkārši forši dzīvotu. / Simona

Mana diagnoze - multiplā skleroze

 

Nacionālās veselības dienests

Lai mazinātu Covid-19 pandēmijas izraisītās sekas psihiskai veselībai, iedzīvotājiem ir iespēja saņemt valsts apmaksātu psiholoģisko un psihoterapeitisko palīdzību. 

Psihiskā veselība - skatīt šeit

Nacionālās veselības dienests

Medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu mērķis ir nodrošināt personām ar noteiktiem funkcionāliem ierobežojumiem šo ierobežojumu mazināšanu vai novēršanu, kā arī komplikāciju riska novērtēšanu un mazināšanu. 

Medicīniskā rehabilitācija - skatīt šeit

Sievietes Iniciācijas Ceļš ar ININ NINI

Sastopoties ar diagnozi, nereti cilvēks nonāk dziļākas jēgas meklējumos. Augu atbalstīts, senās pasakās sakņots iniciācijas ceļš ar Inin kā pavadoni var dot citu prizmu, kā raudzīties uz savu dzīvi. 

Brīnumskaistā - skatīt šeit

Mākslas terapija

Māksla var būt viss, kas ir radošs, un nodarbošanās ar mākslu ir veselīgs process mūsu smadzenēm. Profesionāļa vadībā mēs esam pieredzējušas arī izcilu drāmas terapijas nodarbību, taču ikdienā māksla var ienākt arī caur nomierinošiem krāsu vingrinājumiem. Mans favorīts - akvarelis! 

Meditācija

To ir grūti uzsākt, to ir arī grūti uzturēt kā praksi, taču tā sniedz gan tūlītēju, gan ilgstošu efektu. Ieguvumi izpaužas dažādos pozitīvos veidos, un ir pārbaudīts uz savas ādas, ka pat salīdzinoši īsa (10-15 min), bet regulāra (katru dienu) meditācija dod fantastiskus rezultātus pašsajūtā. 

Iesaku Headspace aplikāciju - spied šeit.